شروع برنامه نویسی

برنامه نویسی را از کجا باید شروع کنم؟

اگر به تازگی به این نتیجه رسیده اید که باید برنامه نویسی بلد باشید ولی نمیدانید از کجا شروع کنید در این مقاله با ما همراه باشید.

دلایل مختلفی برای یادگیری زبان های برنامه نویسی وجود دارد. نه تنها کسانی که برنامه نویسی را بعنوان شغل انتخاب میکنند بلکه دانشجویان و متخصصین رشته های دیگر خواه ناخواه وابسته به این ابزار مهم هستند و به همین دلیل امروزه در بیشتر رشته های دانشگاهی واحدهایی با نام مبانی کامپیوتر ارائه می شود و دانشجویان موظف به گذراندن این واحدها هستند.

برنامه نویسی یک ابزار

برنامه نویسی یک ابزار است. یک تخصص و یک مهارت است. این برنامه نویس است که از این ابزار چه استفاده ای میکند. بیایید دو برنامه را باهم مقایسه کنیم. اولی یک نرم افزار حسابداری است و دومی یک نرم افزار تشخیص چهره. فرض کنید هردوی این ها را با یک زبان برنامه نویسی نوشته باشند. نفر اول اصول و قواعد برنامه نویسی را یاد گرفته و شروع به نوشتن یک نرم افزار حسابداری کرده. نفر دوم علوم موردنیاز برای فهمیدن و نوشتن الگوریتم تشخیص چهره را طی مدت زیادی بدست آورده و سپس برای استفاده از این علوم از یک ابزار استفاده کرده .تفاوت را حس میکنید؟ پس به برنامه نویسی به چشم ابزار نگاه کنید نه علم. علوم کامپیوتر و علوم مهندسی کامپیوتر علوم مربوط به نرم افزار یا سخت افزار کامپیوتر یا روش های یافتن الگوریتم های حل مسئله است.
از این مطلب یک نتیجه مهم میگیریم که:

الگوریتم مهم تر از کدنویسی است!

و ما قبل از شروع به برنامه نویسی باید الگوریتم های حل مسئله را پیدا کنیم.

بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع زبان C

بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع زبان قدرتمند C است.

کتاب آموزش زبان C

یکی از بهترین کتاب ها برای شروع برنامه نویسی با زبان C کتاب دایتل و دایتل است. این کتاب در دانشگاه های مطرح دنیا تدریس و خوانده می شود. میتوانید این کتاب را با زبان اصلی یا ترجمه شده در اینترنت پیدا کنید. دانلود کتاب دایتل و دایتل

سابقه 6 سال توسعه و طراحی صفحات وب تماس از طریق: admin@webquery.ir
وبسایت http://webquery.ir
نوشته ایجاد شد 66

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا